Haber

Adana Valisi Elban: Yangında can kaybı veya yaralanan olmadı, etkilenen iş yeri sayısı 18.

Adana ‘da bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangın, karşıdaki kolonya fabrikasına da sıçradı. İki fabrikadan çıkan alevler gökyüzünü kaplarken, itfaiye ekipleri havadan söndürme helikopteri ve 4 TOMA’nın da katılımıyla söndürmeye devam ediyor. Kentte çıkan yangınla ilgili değerlendirmelerde bulunan Adana Valisi Süleyman Elban, “İyi ki herhangi bir can kaybı ve yaralanmamız yok. Şu an itibariyle yangından etkilenen iş yeri sayısı 18. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyor. daha fazla iş yeri ve alanın etkilenmemesi için “Müdahale etmeye çalışıyor” dedi.

BİRÇOK GRUP SEVK EDİLDİ

Yangın, saat 06.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesine bağlı Sarıhamzalı Mahallesi’nde bulunan sanayi sitesindeki bir geri dönüşüm fabrikasında çıktı. Kısa sürede tesisi saran alevler, karşıdaki kolonya fabrikasına da sıçradı. Firma yetkililerinin ihbarı üzerine itfaiye ve sağlık ekipleri yangına sevk edildi.

4 TOMA VE SÖNDÜRME HELİKOPTERLERİ DE BÖLGEDE

İtfaiye ekipleri, yangına çok sayıda tanker ve su kamyonu ile müdahale etmeye başladı. Havadan söndürme helikopterleri ve İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 4 TOMA ile karadan söndürme çalışmalarına takviye yapıldı. Yangın kontrol altına alınıyor.

ADANA VALİSİ ELBAN: TANK PATLAMASI…

Adana Valisi Süleyman Elban, bir geri dönüşüm fabrikasında çıkan ve kolonya fabrikasına da sıçrayan yangınla ilgili konuştu. Yangından etkilenen iş yeri sayısının 18 olduğunu belirten Vali Elban, “Yangın yan taraftaki iş yerlerine kısa sürede sıçradı, aralarında kolonya tesisi de var. Köln tesisindeki uçucu ve alkol tankları patlayınca , yangının diğer iş yerlerine yayılması hızlanır.

“MÜDAHALE CİDDİ OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR”

Şu an için belediyelerimizin itfaiye araçları, ormanımızın süveterleri, helikopterlerimiz ve emniyet güçlerimize ait 8 TOMA ile yangına müdahale devam ediyor. Şu anda kontrol altında diyemeyiz. Ancak yangının komşu işyerlerine ve diğer yerlere sıçrama ihtimali bir nebze azaldı. Müdahaleler ağır bir halde devam ediyor. Çevre illerden de itfaiyeci taleplerimiz var. Onlar da gelmeye başladı.

“YANGINDAN ETKİLENEN İŞYERİ SAYISI 18”

Şu an mutlu olan tarafı; can kaybı veya yaralanma yok. Şu anda prestijiyle yangından etkilenen iş yeri sayısı 18. Arkadaşlarımız daha çok iş yerinin, daha çok alanın etkilenmemesi için büyük bir gayretle müdahale etmeye çalışıyor.

sasonhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu