Teknoloji

Almanya, Huawei’yi 5G ağlarından yasaklamayı planlıyor

Donald Trump yönetiminin uyguladığı ambargolar nedeniyle zor durumda kalan Google’ın lisansı iptal edildi. huawei,kanamaya devam ediyor.

Akıllı telefon satışlarında ilk beşe giren ve anavatanı Çin’deki liderliğini kaybeden Huawei, şimdi de Almanya’nın gündeminde.

Alman Zeit Online gazetesinin Pazartesi günü bildirdiğine göre, Alman hükümeti telekom operatörlerinin 5G ağlarında Çinli şirketler Huawei ve ZTE’nin zorunlu bileşenlerini kullanmasını yasaklamayı planlıyor.

Zeit Online, hükümet kaynaklarına atıfta bulunarak, yasağın esas olarak ağlarda yerleşik olan ve operatörlerin bunları kaldırıp değiştirmesini gerektirebilecek bileşenleri kapsayabileceğini yazdı.

Şu anda en büyük ticaret ortağı Çin ile olan ilişkisine ilişkin daha geniş bir değerlendirmenin ortasında olan hükümet henüz bir açıklama yapmadı.

casusluk iddiaları

Huawei ve ZTE’yi eleştirenler, bu şirketlerin Çin’in güvenlik servisleriyle yakın temasları sayesinde onları gözetleyebileceğini söylüyor.

Bir Huawei sözcüsü, bileşenlerin kullanımına ilişkin olası bir yasakla ilgili spekülasyonlar hakkında yorum yapmak zorunda olmasa da, şirketin teknolojisini Almanya’ya ve geri kalanına sunduğu 20 yıl boyunca “çok iyi bir güvenlik siciline” sahip olduğunu kaydetti. Dünya.

haber-beysehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu