Ekonomi

Borsa İstanbul haftaya yatay başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi yeni haftaya yatay olarak 7.996,1 seviyesinde başladı.

BIST 100 endeksi geçtiğimiz haftayı zayıf bir seyir izleyerek yüzde 0,13’lük kısmi yükselişle 7.996,7 puandan tamamladı. Borsada işlem hacmi geçtiğimiz hafta da sınırlı kalmaya devam etti. Borsa İstanbul’un lokomotif şubelerinden biri bankacılıkGeçen hafta yaklaşık %4 oranında düşüş yaşarken yükseliş eğiliminin yavaşlamasına katkıda bulundu.

Piyasayı etkileyen bir diğer gündem maddesi ise TCMB Liderliğine ilişkin gelişmeler oldu. TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan ve ailesine ilişkin iddialar, piyasaları tedirgin eden, ekonomi dışı bir konuydu. Söylentiler arasında TCMB’de liderlik değişikliği gibi olumsuz senaryolar da yer alıyor. Piyasa, bankanın bu haftaki duyurusundan endişeli. faizKararından önce netlik arayışı içinde.

Bu gelişmeler ışığında Borsa İstanbul’un yeni haftaya zayıf bir başlangıç ​​yaptığı görülüyor. Şube bazında bakıldığında açılışta sınırlı bir artış görülüyor. kağıt, toplu taşımaVe Emlak güne olumlu başlayan şubeler arasında yer aldı. İlk dönemlerde en çok düşen segment sporBu gerçekleşirken bankalar daha sonra %1,5 oranında para çekti.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100 hisse senetleri arasında haftaya yükselişle başlayan hisselerin başında; AHGAZ, EKGYO, OYAKÇ, KMPURVe Sasa gerçekleşti. İlk dönemlerde en çok değer kaybeden hisseler banka hisseleri oldu. Buna göre; GARAN, AKBNK, YKBNK, TSKBVe ISCTRBIST 100’de ilk dönemlerde en çok değer kaybeden hisse senetleri oldu.

Borsa İstanbulkarşısında MİPAZgüne tavan fiyattan başladı. BAYRAKEn çok düşüş hissesi açılışta baz fiyatına gerileyen hisse oldu.

InvestingPro: Finansal Araştırmalarınızda Yanınızda

Yatırımlarınızı alışılmışın dışına çıkarın ve başarıya adım atın! InvestingPro, borsa verilerinden gerçeğe uygun değerlere, sağlık analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şeyi bir araya getiriyor. Özel planlarımızla %60’a varan indirimlerle başarılı bir finansal geleceğin kapılarını açın. Yıllık abonelik için INVTROZEL1A , iki yıllık abonelik için INVTROZEL2 Kodlarla avantajlardan hızlıca yararlanın. 31 Ocak’ta sona erecek bu fırsatı kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu