Ekonomi

Browning West Gildan CEO’sunun istifasını ve yönetim kurulunun revizyonunu istedi

LOS ANGELES – Gildan Activewear Inc. (NYSE: GIL) (TSX: GIL) şirketinin önemli hissedarlarından Browning West, LP, hazır giyim şirketinin yönetim kurulunu liderlik değişimini başlatmaya çağırdı. Gildan hisselerinin yaklaşık %5’ini elinde bulunduran yatırım şirketi, CEO Glenn Chamandy için düzenli bir istifa süreci başlatılması ve yönetim kurulunun önemli ölçüde yeniden oluşturulması çağrısında bulundu.

Yönetim değişikliği talebi, yönetim kurulunun Bay Chamandy’nin Broder Bros’taki görev süresi boyunca yaptığı iddia edilen uygunsuz davranışları göz ardı etmiş olabileceğini gösteren raporlar ve bağımsız bir araştırma çalışmasının ardından geldi. Browning West, yönetim kurulunun CEO seçim sürecindeki titizliğini ve Gildan paydaşları için ortaya çıkan potansiyel çıkar çatışmalarını ve riskleri sorguluyor.

Browning West, bağımsız araştırma raporunda herhangi bir dahli olduğunu reddetti ve aksini iddia eden taraflara karşı yasal işlem başlatma tehdidinde bulundu. Firma, yönetim kurulunu suçu CEO’nun niteliklerini ve yönetim kurulunun kararlarını inceleme hakkına sahip olan hissedarlarının üzerine atmaya çalışmakla suçluyor.

Yatırım firması yeni yönetici adayları önerdi ve bu adayların yönetim kuruluna atanmasını savunuyor. Bu hamle, mevcut durumu çözmeye ve şirketin büyümesine ve hissedar değeri yaratmaya yeniden odaklanmaya yönelik bir adım olarak görülüyor.

Şirket yönetim kurulu Browning West’in açıklamasına kamuya açık bir yanıt vermedi. Sunulan bilgiler Browning West, LP’nin basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu