İş

Cadence ve Arm, SDV chiplet tasarım platformunda ortaklık yapıyor

SAN JOSE, Kaliforniya – Cadence Design Systems, Inc. (NASDAQ: CDNS), özellikle gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) olmak üzere yazılım tanımlı araçlarda (SDV’ler) inovasyonu hızlandırmak için Arm ile işbirliği yaptığını duyurdu. Ortaklık, Arm’ın en yeni Automotive Enhanced teknolojilerini ve Cadence’in IP’sini kullanarak chiplet tabanlı bir referans tasarım ve yazılım geliştirme platformu oluşturmayı amaçlıyor.

Yeni tasarım, otomotiv endüstrisinin daha karmaşık yapay zeka (AI) ve yazılım yeteneklerine olan ihtiyacını karşılayacak ve birlikte çalışabilirliği ve işbirliğini teşvik edecek. Referans tasarım, çeşitli IP sağlayıcılarından gelen bileşenlerin sorunsuz entegrasyonu için çok önemli olan ölçeklenebilir bir chiplet mimarisi sunuyor. Ayrıca yazılım geliştirme platformu, Gömülü Uç için Ölçeklenebilir Açık Mimari (SOAFEE) girişimiyle uyumludur ve geliştiricilerin donanım tamamlanmadan önce bile yazılım geliştirmeye başlamasına olanak tanır.

Cadence’in çözümünün temel bileşenleri arasında sanal platformlar oluşturmak için Helium™ Virtual ve Hybrid Studio, yazılım dağıtımı için Helium Software Digital Twin, Universal Chiplet Interconnect Express™ (UCIe™) gibi protokolleri destekleyen I/O IP çözümleri ve gelişmiş yapay zeka çözümleri içeren kapsamlı bir bilgi işlem IP portföyü yer alıyor.

Arm’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Otomotiv İş Kolu Genel Müdürü Dipti Vachani, yeni nesil SDV’lerin taleplerini karşılamak için donanım ve yazılım geliştirmeyi hızlandırmanın önemini vurguladı. Cadence Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Sistem Doğrulama Grubu Genel Müdürü Paul Cunningham da sanal platformların ve chiplets’in geliştirme ve doğrulama süreçlerindeki verimsizliklerin üstesinden gelmedeki rolünü vurguladı.

Ortaklık, sistem tasarımı iş yükünü azaltmayı ve giderek karmaşıklaşan SDV’ler için geliştirme zaman çizelgesini ilerletmeyi amaçlıyor. Referans platform için sanal platform ve bileşen IP’si şu anda erken benimseyenler için mevcuttur.

Bu duyuru Cadence Design Systems, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu