Ekonomi

Engelli ve yaşlı maaşı ödemeleri ertelendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı münasebetiyle yaşlı ve engellilerin temmuz ayı aylıklarını öne çıkaracaklarını ve bugün prestijli hesaplara yatıracaklarını bildirdi. Bakan Göktaş, vatandaşlara toplam 2.7 milyar TL ödeyeceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamanın ardından detayları paylaşan Bakan Göktaş, yaklaşık 1,4 milyon vatandaşa ödeme yapacaklarını söyledi.

Bu kapsamda Bakan Göktaş, yaklaşık 1,5 milyar TL yaşlılık maaşı ödeyeceklerini belirterek, hak sahiplerinin hesaplarına yaklaşık 1,2 milyar TL engelli maaşı yatıracaklarını bildirdi.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik tematik sosyal yardım programları uyguladıklarını belirten Bakan Göktaş, şunları söyledi: “Eğitim, sağlık, ekonomi ve sosyal hayata katılımlarında her zaman desteklediğimiz yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza düzenli ödemelerimizle destek oluyoruz. Bu doğrultuda temmuz ayı yaşlılık aylığı ve maluliyet aylığı ödemelerini Kurban Bayramı nedeniyle ileri sürüyoruz ve bugün itibariyle hesaplara yatırıyoruz. Böylece toplamda 2,7 milyar TL ödemiş olacağız.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu