Teknoloji

Görkem Köseoğlu, ING Group’un Global İcra Kurulu Üyesi ve CTO’su olarak atandı

2017 yılından itibaren ING Grubu’nda farklı liderlik rolleri üstlenen Görkem Köseoğlu, 1 Eylül 2023 prestijiyle ING Kümesi’nin Global İcra Konseyi Üyesi ve CTO’su olarak atanmıştır.

ING Türkiye ailesine Ocak 2012’de katılan ve 2017 yılına kadar operasyon ve teknolojiden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Görkem Köseoğlu, ING’den yapılan açıklamaya göre, bankanın yeniden yapılandırılması, stratejisinin yeni nesil teknolojiler odaklı hale getirilmesi ve teknolojik ve operasyonel altyapı açısından yenilikçi bankacılık anlayışı. desteklemekte başı çekti

Bu süreçte gösterdiği başarının ardından 2017 yılında ING Cluster Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Global Başkanı olarak atanan Köseoğlu, 2018 yılında Global Analytics birimini kurarak ING Group’un CAO (Chief Analytics Officer) pozisyonunu üstlendi. Bu rolde Köseoğlu, analitik platformların ve değişim stratejilerinin oluşturulmasına katkıda bulunmuştur. Son olarak ING Hollanda COO’su olarak görev yapan Köseoğlu, müşteri hizmetleri faaliyetleri, global dönüşüm ofisi ve bilgi yönetimi alanlarındaki çalışmalara liderlik ediyordu.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Görkem Köseoğlu, MBA derecesini Hollanda’da bulunan Twente Üniversitesi’nden almıştır. Kariyerine Lucent Technologies-Bell Labs’ta başlayan Köseoğlu, McKinsey & Company’de 10 yılı aşkın bir süre finans kuruluşları ve iş teknolojileri alanında çalıştı. 2012 yılında ING Türkiye ailesine katılan Köseoğlu, 2017 yılından itibaren ING’de farklı liderlik rollerinde yer almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu