Haber

Gözler Yeni Kabinede: Eski Bakanlar Devam Edecek mi?

Cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi Recep Tayyip Erdoğan olurken, vatandaşlar milletvekili olan bakanların devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Lobide konuşulanlara göre bakanlıklar yeni isimlere gidebilir.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YSK tarafından her iki seçimin de kesin sonuçlarının açıklanmasının ardından hem milletvekilleri hem de Cumhurbaşkanı için tören düzenleneceğini ve ardından yeni kabinenin açıklanacağını söyledi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık da yeni bakanlar heyeti hakkında paylaşımda bulundu ?

Sputnik’ten Osman Nuri Cerit,Yeni bakanlar kurulunda adı geçen isimleri yazdı.

“Mevcut kabinede bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay milletvekili seçildi. Oktay’ın adı 28. dönem TBMM adayları arasında konuşuluyor.”

“Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun görevine devam etmemesi durumunda, Çavuşoğlu’nun yerine bakanlık adına konuşulan isimler arasında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Başkanı Hakan Fidan da yer alıyor.”

“İçişleri Bakanlığı bünyesinde konuşulan isimler arasında Hakan Fidan’ın da adı var.”

“Ekonomi yönetimine yeni bir ismin geleceği kesin olarak değerlendiriliyor. Burada eski bakan Mehmet Şimşek’in adı öne çıkıyor. AK Parti’de daha önce ekonominin başına geçen Nihat Zeybekci’nin adı da kulislerde konuşulan isimler arasında yer alıyor”

“Milli Savunma Bakanlığı için asker kökenli isimlerin değerlendirildiği iddia ediliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu