Haber

Hurda otobüsten doğal afet konaklama aracı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla 2 yıl önce devreye alınan ve görevdeki çalışanın geçirdiği gün içerisinde daha sağlıklı bir şekilde kalabilmesi için hurda otobüsten tasarlanan afet aracı olay yerinde, itfaiye ekipleri 17 gün görev yaptı.

2021 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım Onarım Daire Başkanlığı, görev başındaki çalışanın gün içerisinde daha sağlıklı bir şekilde kalışını gerçekleştirebilmesi için deprem ve sel gibi afet durumlarında hurda bir otobüsü doğal afet konaklama aracına dönüştürdü. olay yerinde geçirdi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, iddiaya ilişkin yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin görevlendirildiğini hatırlattı.

Afet aracının deprem bölgesindeki kriz yönetimini de kolaylaştırdığını söyleyen Önder Büyükkılıç, “Mobil konaklama afet aracımız, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde görevli personelin gıda, barınma ve barınma gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük kolaylık sağladı. Afet bölgesinde konaklama. 17 gün boyunca ekiplerimize afet aracında daha sağlıklı barınma imkanı sağlandı.” Proje tasarımının tamamen yerli ve milli bir proje olduğunu belirten Lider Büyükkılıç, su deposu, lavabosu, tuvaleti, banyosu, yatakları, mutfağı, dinlenme yeri olan afet aracı sayesinde ekiplerin bölgede daha aktif çalışma yürüttüğünü vurguladı. ve yardımcı sürücüyü direksiyon simidinin yanına yerleştirin. Konforlu hizmet verme mantığıyla bir çalışma yürütüldüğünü kaydeden Büyükkılıç, aracın içinin yemek ihtiyacı için mutfak, dinlenme için ranza gibi mevcut koşullarda işçinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde oluşturulduğunu söyledi. duş ve lavabo ihtiyaçları, televizyon ve klima.

Başkan Büyükkılıç, afet aracında fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, klima, ranza, dolap ve banyo ekibinin yer alacağı şekilde tasarlandığını söyledi. Büyükkılıç, kahraman itfaiye ekiplerinin arama kurtarma çalışmalarında deprem bölgesinde 13 araç, 71 işçi ve 37 vatandaşı sağ olarak kurtardığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu