Haber

Konya’da Büyükşen çiftinin cinayet davası devam ediyor

Konya’da Metin ve Necla Büyükşen çiftinin av tüfeğiyle öldürülmesine ilişkin 3’ü tutuklu 4 kişinin yargılandığı davaya sanık ve tanıkların ifade vermesiyle devam edildi.

Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Adliye Konferans Salonu’nda görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar Ertuğrul Çelik, Abdullah Başdemir ve Esra Taş’ın yanı sıra sanıkların tanıkları ve avukatları Zekeriya O katıldı. partiler

Salonda Büyükşen çiftinin çocukları Osman, Uğur ve Büşra Büyükşen ile duruşmayı takip etmek isteyen avukatlar ve basın mensupları hazır bulundu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık Çelik’in eşi G.Ç, “Olayla ilgili bilgim yok. Biz kendi yağımızda kızarmış bir aileyiz. Olay günü. , kayınvalidemi doktora götürdük sonra eve geldik komşumuz AB de bizi ziyarete geldi şahittir 21.30-22.00’a kadar evdedir tabirlerini kullandı.

Ertuğrul Çelik, “Bana Konya’nın tapusunu verseler cinayet işlemem. Kediye taş bile atmam. Benim olayla ilgim yok.” açıklama yaptı

Büşra Büyükşen, “Ertuğrul Çelik teşhisim iftira değil tespittir” dedi. Sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Büyükşen ailesinin avukatı Kazım Turan, sanık ve tanıkların beyanlarının çelişkili olduğunu öne sürerek, “Sanık Ertuğrul Çelik’in 21.30 ile 22.30 saatleri arasında nerede olduğuna dair farklı açıklamalar var. Ayrıca verdiği ifadede Sanık daha önce 23.15’e kadar evde olduğunu iddia etmişti.” O gün annesini doktora götürdüğünü söylemesine rağmen hastane kaydının olmaması bir çelişkiyi ortaya koyuyor. Kanaatimizce sanıkların suçları sabittir. En ağır cezayı talep ediyoruz.” dedi.

Abdullah Başdemir’in avukatı Musa Doğan, “Dosyada sanıkların cezalandırılması için her türlü şüpheden uzak, yeterli sayılabilecek somut bir delil yok. Anlatılanlar bir pembe dizinin detayları gibi. Tahliye talep ediyoruz.” ve müvekkilimin beraatine.” söz konusu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların mevcut halinin devamına ve tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Olayın tarihi

Merkez Karatay ilçesine bağlı İsmail Mahallesi’nde 3 Eylül 2018’de evlerinde maskeli bir kişi tarafından av tüfeğiyle vurulan Metin (55) ve Necla Büyükşen (54) hayatını kaybederken kızları da yaralandı. pencereden atlayıp kaçtıklarında.

Afgan asıllı Esra Taş, Abdullah Başdemir, Mustafa Okşen, Ertuğrul Çelik, Zekeriya O, AU tutuklanırken, bir süre sonra AU ve Zekeriya O. denetim kuralına dayanılarak serbest bırakıldı.

Tutuklu sanıklardan Mustafa Okşen cezaevinde rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İddianamede Ertuğrul Çelik, Abdullah Başdemir ve Esra Taş için iki kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.

İddia makamı, cinayet zanlısına evi tarif eden Zekeriya O. hakkında da “kasten adam öldürmeye yardım etmek” suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu