Yaşam

Küçükçekmece’de Dolu Dolu Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor

Küçükçekmece Belediyesi’nin Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği ramazan etkinlikleri Küçükçekmecelilerin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Eski ramazanlara benzer keyifli etkinlikleri vatandaşlarla buluşturan Küçükçekmece Belediyesi, tasavvuf müziğinden gölge oyunlarına, konserlerden tiyatro gösterileri ve söyleşilere kadar renkli ve eğlenceli programları ücretsiz izleme imkanı sunuyor.

Her yaşa uygun etkinlikler düzenleniyor

7’den 70’e tüm bölümlere hitap eden programlarda hem yetişkinlere hem de çocuklara uygun etkinlikler yer alıyor. Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında yer alan Hacivat Karagöz, çocuk müzikleri, gölge oyunları, orta oyunları, illüzyon ve hokkabazlık gösterileri, çocuklar keyifle vakit geçirirler. Çeşitli konserlerin yer aldığı etkinlik programında yetişkinler hem tasavvufa hem de sanata ve halk müziğine doyasıya eğleniyor.

Ring seferleri düzenleniyor

Küçükçekmece Belediyesi etkinlik merkezine ulaşımı belirli noktalardan ring seferleri ile sağlıyor. Ramazan ayı boyunca her akşam saat 20.00’de Arenapark AVM, Cennet Kültür Sanat Merkezi, Kanarya, Yarımburgaz, Mehmet Akif Bilgi Rezidansları, Halkalı Marmaray ve Sefaköy Metrobüs duraklarından ring seferleri yapılmaktadır.

Küçükçekmece’de Ramazan etkinlikleri 19 Nisan’a kadar Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde devam edecek. Etkinliklerle ilgili detaylı bilgileri Küçükçekmece Belediyesi internet sitesi ve sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.

Küçükçekmece Belediyesi Ramazan programında öne çıkan etkinliklerden bazıları;

6 Nisan 2023 Perşembe: 20.45: Balon Gösterisi- 21.30: Ali Fıstık Kur’an Gecesi

7 Nisan 2023 Cuma: 20.45: Volkan Abi ile Çocuk Müziği – 21.30: Mahşer-i Cümbüş

8 Nisan 2023 Cumartesi: Fuat Erenoğlu Rumeli Türk Müziği Topluluğu

9 Nisan 2023 Pazar: 20.45: Karagöz-Gölge Oyunu- 21.30: Avrupa Konutları Halk Müziği Topluluğu

10 Nisan 2023 Pazartesi 20.45: Aşık ve Maşuk -21.30: Karagöz Şarkıları

11 Nisan 2023 Salı 20.45: İbiş ile Usta Orta Oyunu 21.30: Ayşe Sağyaşar Konseri

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-niksar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu