Haber

Künefeli depremzedelerden teşekkür

Kahramanmaraş’taki depremlerde Hatay’daki evi yıkılan ve ailesiyle birlikte Bursa’ya göç eden depremzede Necmettin Sipahi, deprem bölgesinde hem arama kurtarma hem de kurtarma çalışmalarında görev yapan Osmangazi Belediyesi çalışanına Hatay’ın dünyaca ünlü tatlı künefesini ikram etti. yardım işleri

Kahramanmaraş’ta asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde Hatay’daki evi ağır hasar gören Necmettin Sipahi, eşi ve çocuklarıyla sokakta kaldı. Depremin hemen ardından hem arama kurtarma hem de yardım faaliyetleri için tüm imkanlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, Sipahi ailesine ulaştığı gibi binlerce depremzedeye ulaşarak yardım eli uzattı. Yapılan yardımlarla yaraları bir nebze olsun iyileşen Sipahi ailesi, yakınlarının yaşadığı Bursa’ya göç etti. Osmangazi Belediyesi’nin Zelzele bölgesinde yürüttüğü yardım çalışmalarına yakından tanık olan Necmettin Sipahi, deprem bölgesini ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile de görüşme fırsatı buldu. Önder Dündar’ın ve belediye çalışanının hem kendileri hem de tüm depremzedeler için yaptığı çalışmaları unutmayan Sipahi, Hatay’ın dünyaca ünlü tatlısı künefeyi pişirerek deprem bölgesinde görev yapan belediye çalışanına ikram etti.

Osmangazi Belediyesi’nin Soğanlı Şantiye Birimlerinde taş ocağı kuran ve üzerinde ‘Mustafa Dündar’ ve ‘Osmangazi Belediyesi’ yazan künefeleri pişiren Sipahi, belediye çalışanlarına deprem bölgesinde özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu