Haber

PKK’nın kaçırdığı çocuklara yönelik çocuk nöbetine katılım artıyor

Çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kandırılarak dağlara kaçırıldığını iddia eden ailelerin çocuk nöbetine bir ailenin daha katılmasıyla sayı 369’a ulaştı.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek çocukları için oturma eylemi başlatan ailelerin çocukları için mücadelesi 1.527 gün sürerken, yeni ailenin de katılımıyla sayı 369’a yükseldi. rezistans. Ağabeyi Rafet’in 1993 yılında İstanbul’da inşaatta çalışırken kaybolduğunu söyleyen kız kardeşi Emine Can, Batmanlı annesi Gülistan Ekinci ile birlikte HDP önündeki çadıra gelerek oturma eylemine katıldı.

Kardeşinden 30 yıldır haber alamadıklarını belirten Can, “Ben kardeşimin küçük kardeşiyim. Terör örgütünü kınıyoruz. Artık hiçbir genç, hiçbir çocuk kandırılmasın. Kardeşimi geri istiyorum. Yıllardır onun hasretini çekiyordum. Annem kardeşime hasret kaldığı için ağlayarak gözlerini kırmıştı. Bu çocukları kandırıp kaçırmaya ne hakkınız var?” “Bu kadar yeter. Ben 4-5 yaşlarındayken ağabeyim İstanbul’da çalışırken ortadan kayboldu. O tarihten bu yana kendisinden haber alamadık” dedi.

Çocuğu için mücadeleye katılan anne Gülistan Ekinci, çocuğuna Kürtçe seslenerek onu ‘teslim olmaya’ davet etti. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu