Haber

TOKİ Başkanı’ndan müteahhitlere: Lütfen ihalelerimize katılın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2 yılda 250 bin konut projesinin akabinde TOKİ Lideri Ömer Bulut’un müteahhitlerden destek istediği iddia edildi.

Sözcü’den Deniz Zeyrek’in yazısına göre, bir grup müteahhitle toplantı yapan Bulut, “Sayın Cumhurbaşkanımız bu talimatı verdi. Hep birlikte elimizi taşın altına sokalım ve bu işi başaralım. Lütfen ihalelerimize katılın” ifadelerini kullandı.

Zeyrek’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Daha çeşitli problemler nedeniyle başlanamayan ya da duran mevcut projeler ortadayken, yeni projedeki bu sayıları gerçekleştirmek sahiden güç olacak. Bulut, tahlili müteahhitlerden dayanak istemekte bulmuş. Davet ettiği çok sayıda müteahhit toplantıya katılmış. Bulut’un ‘Sayın Cumhurbaşkanımız bu talimatı verdi. Daima birlikte elimizi taşın altına sokalım ve bu işi başaralım. Lütfen ihalelerimize katılın’ çağrısı yaptığı müteahhitler de yaşadıkları sorunları ve süreç içinde önlerine çıkan engelleri bir bir anlatmış. Bulut’un karşılığı, ‘Siz katılın, biz de elimizden gelen bütün kolaylıkları sağlayalım. Sorunları birlikte aşalım’ olmuş.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu