Ekonomi

TÜGİAD ve DOSABSİAD’dan deprem bölgelerine destek

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) tarafından deprem bölgesine gıda, giyecek ve temel ihtiyaç malzemeleri yüklü tırlar sevk edildi.

TÜGİAD’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve AFAD işbirliğiyle TÜGİAD ve DOSABSİAD’ın katkılarıyla birlikte ihtiyaç duyulan bölgelere ısıtıcı, jeneratör ve LPG tüpü, ekmek, su, çocuk mont, çocuk ve yetişkin botları, bisküviler, konserveler. Hazır gıda, süt, bebek bezi ve mama yüklü TIR’lar Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜGİAD Genel Başkanı ve DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, TÜGİAD ve DOSABSİAD üyelerinin katkılarıyla ilk andan itibaren bölgeye yardım malzemesi sevk ettiklerini belirtti.

Çevikel, “Açıklanamayan acılarla yaralarımızı sarmaya çalışırken, bir yandan da depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için var gücümüzle el ele verdik. TÜGİAD ve DOSABSİAD üyelerimizin büyük desteğiyle içinde bulundukları TIR’ları bölgeye gönderdik. İhtiyaç malzemelerini deprem bölgesine topladık. Devam eden çalışmalarımıza destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. “Gün birlik beraberlik günüdür. Üyelerimizin de katkılarıyla deprem bölgesine yardımlarımızı hızla ulaştırmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu