Haber

Ve resmen açıkladı: Kılıçdaroğlu çekilirse aday olurum!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimden yenilgiyle ayrılmasının ardından bazı CHP’liler istifa davetinde bulundu. CHP eski İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ve CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kılıçdaroğlu’nu istifa etmesi gerektiğini ifade etmeye davet etti.

CHP Eski Genel Sekreteri Gürsel Tekin, radyo yayınında Kılıçdaroğlu’nun istifa çağrılarını ve CHP’nin kongre sürecini değerlendirdi. Kongre takviminin yaklaştığını kaydeden Tekin, dinamik, kendini yenilemiş bir ekibe ihtiyaç olduğunu söyledi.

PARTİLERİNE TEPKİ: BÖLGEYİ İZLERKEN BANA VERDİLER

“Değişime kapalı bir siyasi parti yaşayamaz, yaşayamaz. Değişim elbette olacaktır.” Tekin, ifadesini kullanarak partisini şu sözlerle eleştirdi:

“Seçimden seçime kadar sahaya çıkarsanız sorun yok. Bugün başlayacaksınız. Yüz bin kilometreyi tek başıma deli dana gibi gittim. Ben dolaşırken bile kafaları karıştı bana. Başkanlığa mı gidiyor?”

“İMAMOĞLU GÖREVİNİ YAPIYOR”

Tekin, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanlığı için aday olacağı tezi hakkında şunları söyledi:

“Belediye başkanımız şu anda görevini yapıyor. Tabii önümüzdeki dönemde nasıl bir karar alır bilemiyorum. İmamoğlu başarılı bir belediye başkanı, başarılı bir siyasetçi.”

KILIÇDAROĞLU ÇEKİLMESİ DURUMUNDA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI

Gürsel Tekin, cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

“Zamanı gelince düşünürüz. Başkanım istifa ederse düşünürüz. Çünkü ben başkanın yanında yol almış bir arkadaşım. Her şeye rağmen adam satmak bizim doğamızda yok.”

tekin, “Kılıçdaroğlu aday olmazsa aday olursun diyorsun değil mi?”soru “Tabii ki umuyorum”diye cevap verdi.

adilcevazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu