Ekonomi

Bitcoin savunucusu Saylor, SEC’in eylemlerinin BTC’yi desteklediğini iddia ediyor

Investing.com – MicroStrategy Yönetim Kurulu Lideri ve bitcoinMichael Saylor, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda ABD’nin kripto para birimi bölümüne yönelik hareketlerini yorumladı.

Michael Saylor, ABD’deki düzenleyici baskının Bitcoin’e fayda sağlayacağına dair farklı bir argüman öne sürdü. SEC Lideri Gary Gensler’in her zaman menkul kıymet olarak görülen kripto para birimlerinden Bitcoin’i dışlamasının en büyük kripto paraya olan talebi artıracak bir etkiye sahip olacağına ve BTC’nin hatasız yeni zirvelere taşınacağına inanıyor.

Saylor, ABD düzenleyicilerinin şu anda kripto para birimleri konusunda net olmadığını, ancak kripto varlıklar, sabit paralar ve türevler geliştirmek konusunda isteksiz olduklarını söyledi. Bu kurallara göre Michael Saylor, düzenleyicilerin, çeşitli iş kanıtı mutabakat mekanizmalarına sahip kripto varlıklarla bölünmeyi Bitcoin odaklı bir pazara dönüştürmeye çalıştıklarını savunuyor.

Saylor’dan argümanlarla Bitcoin fiyat tahmini

Bu bulguların altını çizen Saylor, çok az sayıda proof-of-work kripto varlığının Bitcoin ile kripto piyasasında değer kazanacağını düşünüyor. Bitcoin için bir fiyat da üstlenen iş adamı, bu ivmenin Bitcoin’i on kat daha pahalı hale getireceğini savundu.

Özellikle altcoinleri etkileyen SEC’in Son eyleminin ardından Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde önemli bir artış oldu. Geçen hafta prestijle birlikte BTC hakimiyeti bu yıl %40’tan %50’ye yükseldi. Çünkü SEC’in menkul kıymet olarak gördüğü kripto varlık sayısı 68’e yükseldi. Birçok yüksek piyasa değerine sahip bu altcoinler geçen haftadan bu yana %30’a varan kayıplar yaşadı.

Michael Saylor, altcoin piyasası üzerindeki baskının bu şekilde devam etmesi halinde kurumsal yatırımcıların da etkisiyle Bitcoin hakimiyetinin %80’lere kadar çıkabileceğini düşünüyor.

MicroStrategy ise en yüksek Bitcoin miktarına sahip kurumsal şirket unvanını elinde tutmaya devam ediyor. Küresel yazılım devi, Nisan ayında açıklanan son mali verilere göre portföyünde 140 bin BTC bulunuyor.

bağBitcoin dayanağını artırır

Ancak, en büyük stablecoin ihraççısı bağ ayrıca geçen aydan bu yana Bitcoin dayanağını artırmaya başladı. Tether, her ay kârın %15’i ile BTC satın almayı taahhüt ettikten sonra UruguayVe El Salvadoryılında yenilenebilir enerji ile Bitcoin madenciliği yapan tesislere yatırım yaptığını duyurdu.

Bitcoin’in kripto paralar alanında güvene dayalı bir liman olarak rolü önümüzdeki dönemlerde güçlenmeye devam ederse daha fazla kurumsal firmanın en büyük kripto paraya yöneleceği görülebilir. Bu, Saylor’ın tezlerini destekleyen bir gelişme olacaktır.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu