Haber

Filistin Yönetimi İsrail’i Batı Şeria’da işlediği suçlardan dolayı kınadı

Filistin Yönetimi, İsrail’i Batı Şeria’daki suçlarından dolayı kınadı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail yönetimini Batı Şeria’da yaptığı hatalardan dolayı kınadı ve bunun nedeninin uluslararası sessizlik ve hesap verebilirlik eksikliği olduğunu söyledi. Bu, İsrail’i Filistin halkına karşı suçlarını sürdürmeye teşvik ediyor. duruma neden olduğunu kaydetti.

İsrail’in Kudüs ve El Halil şehirlerinde katlettiği gençlere işaret eden Ebu Rudeyna, şunları söyledi:

“İşgal güçleri, günlük öldürme operasyonlarıyla uluslararası hukuka meydan okuyor, öldürme operasyonlarında, meydanlarda infazlarda, şehirlere, köylere ve kamplara baskınlarda ısrar ediyor ve halkımıza karşı en ağır toplu cezaları uyguluyor. Bunlar insani ve uluslararası hukuka ve meşruiyete aykırıdır.” .”

Ebu Rudeyna, Filistin halkına uluslararası koruma sağlanması ve kararların uygulanması için başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası kuruluşlara davette bulundu.

ABD yönetiminden çok geç olmadan müdahale etmesini isteyen Ebu Rudeyna, durumun kötüleşmesinin sorumluluğunun ABD ve İsrail’e ait olduğunun altını çizdi.

İsrail ordusu dün El Halil şehrinde ve Kudüs’ün doğusunda biri çocuk olmak üzere iki kişiyi katletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu