Haber

Mersin Yenişehir Belediyesi Kardeş Belediyesini Almanya’da Ağırladı

Almanya’da Mersin Yenişehir Belediyesi’nin kardeş belediyesi Neustadt an der Weinstrasse Belediye Başkanı Marc Weigel, Yenişehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Alman mevkidaşı Weigel’i Yenişehir’de karşılayan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “İki şehrin 25 yıllık bir kardeşlik bağı var. Deprem sürecinde Neustadt halkının değerli desteğini gördük, bu bizi çok mutlu etti. Dayanışma içinde olmaya, kardeşliğimizi her alanda güçlendirmeye devam ediyoruz.” “Yapacağız” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in daveti üzerine Mersin’e gelerek iki gün Mersin’de kalan ve Yenişehir Belediyesi’nin mülkiyetinde düzenlenen Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası yarışlarını izleme fırsatı bulan Neustadt an der Weinstrasse Belediye Başkanı Marc Weigel, Yenişehir Belediyesi’nin Belediye spordan, sanattan ve spordan sorumludur. Ayrıca eğitim merkezlerini de ziyaret etti. Aynı zamanda Başkan Özyiğit, Yenişehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri örnek çalışmaları Weigel’e anlattı.

“İlişkilerimizi geliştirmek için görüş alışverişinde bulunduk”

Neustadt an der Weinstrasse Belediye Başkanı Marc Weigel’in ziyaretinden mutluluk duyduklarını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Sevgili dostum Marc Weigel’in ziyaretini çok değerli buluyorum. İki belediyemiz 1998 yılında kardeşlik protokolü imzaladı. 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem Neustadt Belediyesi’nin öncülüğünde Almanya’da bir fuar kurularak burada satılan ürünlerden elde edilen gelir depremzede vatandaşlarımıza bağışlandı, kardeşlik ve dostluk örneği sergilendi. Dayanışmalarından dolayı tüm Neustadt halkına şükranlarımı sunuyorum. Geçen yıl bir festival kapsamında Yenişehir’den yerel bir sanatçıyla Neustadt’taydım. Ziyaret etmiştim. Şimdi Lider Weigel’i ağırladık. İkimiz de şehrimizi tanıttık. ve iki belediye olarak birlikte neler yapabileceğimizi değerlendirdik. 2021 yılında işbirliği protokolünü imzaladığımızda Yenişehir’den iki genç eğitim almak için Neustadt’a gitti. İlişkilerimizi geliştirmek için görüş alışverişinde bulunduk. . “Yenişehir’e geldikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“İnsanlar birbirine yaklaştıkça ülkeler de birbirine yaklaşıyor”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Yenişehir halkına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Neustadt an der Weinstrasse Belediye Başkanı Marc Weigel, “İki şehirde yaşayan insanların birbirini daha iyi tanıması için önümüzdeki dönemde etkinlik ve projeler düzenleyebiliriz. Ortaokul değişim projeleri ile sporcu ve sanatçılar iki şehirde yaşayan halkla buluşacak.” “İnsanlar birbirini tanıdıkça dostluklar artıyor. Yenişehir ve Neustadt’ta yaşayan insanların arasındaki bağı geliştirmek istiyoruz. İnsanlar birbirine yaklaştıkça ülkeler de birbirine yakınlaşıyor.” söz konusu. Yenişehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Yenişehir Avrupa Triatlon Kupası hakkında konuşan Marc Weigel, “Profesyonel bir hazırlık olduğunu gördük. Avrupa’nın hemen her ülkesinden sporcuların Mersin’e gelmesi çok etkileyici. Bu sporcuları burada ağırlamak ve böyle organizasyonlar düzenlemek çok etkileyici. harika bir olay.” “Çok büyük bir iş. Önder Özyiğit’i ve Yenişehir’i tebrik ediyorum” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu