Haber

Recep Boyacıoğlu kimdir? İYİ Parti Karaman Kazımkarabekir Belediye Başkan adayı Recep Boyacıoğlu kimdir?

İyi Parti’nin birçok şehirdeki belediye başkan adayları belli oldu. Peki, Recep Boyacıoğlu kimdir? İYİ Parti Karaman Kazımkarabekir Belediye Başkan adayı Recep Boyacıoğlu kimdir

İYİ PARTİ KARAMAN KAZIMKARABEKİR ADAYI KİM?

İYİ Parti Kazımkarabekir Belediye Başkan Adayı Recep Boyacıoğlu oldu.

RECEP BOYACIOĞLU KİMDİR?

1964 Kazımkarabekir doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası. İlkokulu Kazımkarabekir’de okudu. 1975 yılında kaydolduğu Karaman İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi’nden 1982 yılında mezun oldu. 1983 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nda din görevlisi oldu. Ankara ili Çubuk ilçesinde imam hatip olarak 7 yıl görev yaptıktan sonra, 1990 yılında doğup büyüdüğü Kazımkarabekir’e atandı. 2019 yılına kadar çeşitli kademelerde görevine devam eden boyacıoğlu 2019 itibari ile emekli oldu.

İYİ PARTİ HAKKINDA

İYİ Parti, 25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener liderliğinde kurulan ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması “İYİ Parti” şeklindedir. Simgesi güneş ve parti isminin Kayı boyu bayrağından esinlenilerek yazılmasıdır. TBMM’de 38 milletvekili ile grubu bulunmaktadır. Genel başkanı Meral Akşener’dir.

Parti, Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) ayrılan tanınmış isimler tarafından kurulmuştur. Partinin kurucusu ve genel başkanı Meral Akşener ile ilk genel başkan yardımcısı Koray Rize, parti kurulmadan önce MHP’nin yönetiminde görev almıştır. MHP’nin 2017 anayasa referandumunda ‘Evet’ oyu çağrısı ve partinin genel başkanı Devlet Bahçeli’nin yerine başka bir genel başkan getirmek için düzenlenen bir kurultayın ardından tanınmış MHP üyeleri arasında yeni parti fikri ortaya çıktı. Siyasi yorumculara göre parti genel olarak etnik milliyetçiliğe karşı ılımlı sivil milliyetçiliği desteklemektedir. Parti kendisini siyasi yelpazenin merkezinde olarak tanımlar ve Avrupa Birliği ile Türkiye’nin yakın ilişkilere sahip olduğu olumlu bir gündemi savunur, Türkiye’nin Batı Bloku’nun bir parçası olmaya devam etmesi gerektiğini vurgular. Üçüncü taraf kaynaklar, partiyi siyasi yelpazenin merkez sağında veya sağ kanadında olarak tanımlamıştır.

Parti, özellikle parlamenter sistem ve yargının ve diğer kurumların bütünlüğünü koruması konusuna büyük önem vermektedir. Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) hükümetine muhalif olan sağcı seçmenler için “alternatif bir kapı” olarak yorumlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu