Haber

Pamukkale’de yarıyıl futbol turnuvası başladı

Pamukkale Belediyesi’nin 2022-2023 eğitim öğretim yılı yarıyıl döneminde düzenlediği etkinliklerden biri olan U 13 Futbol Turnuvasında heyecan başladı.

Pamukkale Belediyesi’nin dönem etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Aktepe Kültür Merkezi, Pamukkale Belediyesi Ek Hizmet Binası ve Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi’nde dönem etkinlikleri devam ediyor. Bu faaliyetler çerçevesinde Pamukkale Belediyesi, Denizli Sporve Denizli Amatör Spor Kulüpler Federasyonu iş birliği ile ‘Pamukkale Belediyesi Dönem U 13 Futbol Turnuvası’ düzenlendi. Denizlispor ile İncilipınarspor arasında oynanan turnuvanın açılış maçında başlama vuruşunu Pamukkale Belediyesi tarafından yenilenen Akvadi Stadyumu’nda Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki yaptı. ‘Pamukkale Belediyesi Dönem U 13 Futbol Turnuvası’ heyecanı 3 Şubat Cuma günü oynanacak final maçları ile son bulacak.

İlimizin alt yapısından futbolcu yetiştirmek için de bu yaş grubu çok önemli bir yere sahip” dedi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı yarıyıl döneminde Pamukkale Belediyesi olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Aktepe Sosyal Tesislerimizde ve ek hizmet binamızda çeşitli etkinlikler düzenledik. Seyir Tepesi macera parkuru.Sporla ilgili etkinliklerimiz de var.Futbol alanında organizasyon düzenledik.Pamukkale Belediyemiz tarafından 2015 yılında zemini yenilenen Akvadi Stadı’ndaki turnuvamıza 21 takım ve 400 sporcu katılıyor. FIFA standartlarında.U13 kategorisinde mücadele eden çocuklarımız bu turnuva ile kendilerini profesyonel hayata hazırlıyorlar.Çok kıymetli bir yeri var.Sömestr tatilinde çocuklarımızın spor hafızalarında ayrı bir yeri olsun istedik. yaz tatilinde de bu tarz turnuvalar düzenlemeyi planlıyorum.Denizlispor ve Denizli Amatör S’ye teşekkür ederim. Bu etkinlikte bizimle işbirliği yapan Limanlar Kulüpler Federasyonu’na teşekkür ederiz. Bunun için çaba sarf eden tüm ekiplerimize başarılar diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu